Pośmiertny materiał Karoshi wreszcie dostępny na kasecie!

sama okładka

23 kwietnie, na kolejnej edycji Trenujemy Nawet w Deszcz miała miejsce premiera pożegnalnego materiału Karoshi.
Długo to trwało ale liczy się ostateczny efekt. Od razu uczciwie trzeba przyznać, że trwałoby pewnie jeszcze dłużej gdyby nie starania ekipy z Nieroby Records oraz Cracku. Specjalnie na turniej przygotowali specjalne wydanie w kartonowym pudełku. W środku same rarytasy – kaseta, kolaże, naklejka i ostra amunicja na zbliżająca się wojnę.
Materiał będzie dostępny na bancampie w przeciągu miesiąca, kasety wrzucimy w niektóre niezależne dystrybucje. Nie ma ich dużo więc jakby komuś zależało, to niech pisze na mejla karoshi[at]riseup.net albo pyta Nierobów (linki na końcu).
turneo3

Materiał zawarty na kasecie jest tym, co Karoshi grało w ostatnich dwóch latach swojego istnienia i wg naszego skromnego zdania to najlepsze kompozycje i nagrania jakich udało się nam dokonać.
Pierwsza strona zawiera nagrania ze studia Fonia, które zrealizowaliśmy pewnej okrutnie mroźnej zimy na Przychodni. Druga strona to nagrania zrealizowane przez nas w zaimprowizowanym studiu Szatania w Toruniu.

Karoshi zakończyło swoją działalność w marcu 2014 roku, ostatni swój koncert grając na Rozbracie. Pamiętamy ten koncert jako jeden z najlepszych jakie zdarzyło się nam zagrać, Karoshi umarło w sile wieku:)
W tym miejscu chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy na przestrzeni pięciu lat naszej działalności nas wspierali. Wielkie dzięki dla wszystkich kapel, z którym dzieliliśmy scenę, organizatorom koncertów i ekipom je ochraniającym, tym którzy gościli nas w swoich domach, przygotowywali nam jedzenie, ogarniali sprzęt i wszystko dookoła, tym którzy poświecali nam swój czas i energię. Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy wciąż tworzą scenę politycznie świadomego hc/punka. W czasach kiedy apokaliptyczne teksty kapel sprzed lat zaczynają się ziszczać, na horyzoncie majaczą nowe wojny i ludobójstwa, kiedy część starych “załogantów” zaczyna twierdzić, że granice i wojsko jest jednak spoko, politycznie świadoma muzyka ma szczególnie ważną misję do wypełnienia. Karoshi nie zagra już koncertu, ale nic się nie zmienia – do zobaczenia na demonstracjach, barykadach, gigach naszych kolejnych kapel i setek świetnych kapel, które dopiero powstaną. NO GODS-NO MASTERS-NO BORDERS

Karoshi “I-IX” [Karoshi Records/Crack Records/Nieroby Records]

I Freedom Not Frontex
II Kolonia
III Media
IV Skazany Na Życie
V Wiek Ciemności
VI Bez Strachu
VII Towar
VIII Prosta Droga
IX Farba Znaczy Krew

http://karoshi555.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/nierobyrecords/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s