23- 30 sierpnia – Międzynarodowy tydzień dla anarchistycznych więźniów

soli

Rozpoczął się “Międzynarodowy tydzień dla anarchistycznych więźniów”, zachęcamy więc do organizowania – choćby symbolicznych – akcji solidarnościowych z anarchistami odsiadującymi wyroki w zakładach karnych całego świata.

Latem 2013 roku, członkowie wielu grup ACK dyskutowali o konieczności powołania do życia „Międzynarodowego Dnia Solidarności z Anarchistycznymi Więźniami”. Znając daty innych tego typu inicjatyw, uważamy za istotne, by historie naszych towarzyszy również zostały wysłuchane. Większość uwięzionych anarchistów nigdy nie uzyska statusu „więźniów politycznych” w oczach formalistycznych organizacji praw człowieka. Ich rozumienie sprawiedliwości społecznej mieści się ściśle w ramach kapitalistycznego prawa, zaprojektowanego w celu ochrony państwa i blokowania prawdziwej zmiany. Nawet w obrębie środowiska anarchistycznego, wiemy tak mało o represjach, które mają miejsce w innych częściach świata.

Dlatego też, zdecydowaliśmy się na ogłoszenie corocznego „Tygodnia dla Anarchistycznych Więźniów”, odbywającego się w dniach 23-30 sierpnia.
Punktem wyjścia jest data 23 sierpnia – dokładnie tego dnia 1927 roku, włosko-amerykańscy anarchiści Nicola Sacco i Bartolomeo Vanzetii zostali straceni na krześle elektrycznym przez państwowy wymiar niesprawiedliwości. Skazano ich za napad rabunkowy i dwa morderstwa, które miały miejsce 15 kwietnia 1920 w South Baintree, Massachusetts. Ich aresztowanie było częścią większej kampanii amerykańskiego rządu skierowanej przeciwko radykałom. Dowody przeciwko tej dwójce praktycznie nie istniały, a wielu do dziś uważa, że zostali skazani wyłącznie za swoje anarchistyczne przekonania.

Biorąc pod uwagę charakter i różnorodność grup anarchistycznych na całym świecie, proponujemy tydzień wspólnych działań, zamiast jednodniowej kampanii. Ułatwi to nam organizację i koordynację wspólnych wysiłków. Apelujemy do wszystkich o rozpowszechnianie powyższej informacji oraz zaplanowanie działań w swojej okolicy – mogą przybierać one dowolny charakter, od spotkań informacyjnych, pokazów filmowych, koncertów benefitowych, po akcje bezpośrednie. Uruchomcie swoją wyobraźnię.

Dopóki wszyscy nie będą wolni!

Link do listy więźniów:
http://brightonabc.org.uk/texts/aug_2014_prisoner_list.pdf
____________________________________

wiezien

Tydzień solidarności w Warszawie:

Piatek 29.08
18:00 Bunty w wiezieniach po 1989 roku – skłot Syrena
20:00 Wszystkie wieznienia sa polityczne – dyskusja z osobami represjonowanymi przez system prawny w polsce – skłot Syrena
22:00 “TYLKO DANCEFLOOR MOŻE NAS SĄDZIĆ”- queerowa impreza benefitowa – skłot Przychodnia https://www.facebook.com/events/705390202860566/?fref=ts

Sobota 30.08
12:00 Anarchistyczny Czarny Chleb – benefitowe BISTRO – skłot Syrena
14:00 Krótka historia w obrazkach: opór i represje wobec oddolnych grup w Warszawie – warsztat audiowizualny – skłot Syrena
16:00 Rasizm jako staly element zarządzania i opresji w państwie – dyskusja wokół spraw imigranckich
18:00 Polski system więziennictwa widziany oczami byłych więźniarek – skłot Przychodnia
20:00 Wspólne pisanie listow do więźniow – skłot Przychodnia
20:30 koncert I KNOW (BY) / PARTIYA (BY) / VICTIMS OF CLASSWAR (DE) – https://www.facebook.com/events/255048254693363/

Niedziela 31.08
14:00 Twoje prawa na komisariacie – warsztat praktyczny – skłot Syrena
16:00 Benefitowe BISTRO – skłot Syrena

Przez cały czas trwania festiwalu antywięzienne dziary będzie robić ekipa tatuatorów i tatuatorek – cały zysk idzie benefitowo na ACK!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s