Okupacja strefy Gazy – szpital zbombardowany przez armię izraelską

antizion

28.07.2014 Izraelska armia zbombardowała Al-Szifa – największy szpital w Strefie Gazy. Zginęła co najmniej szóstka dzieci. Wiadomo, że w środku było wielu pacjentów.

24.07.2014 Ta sama armia zbombardowała szkołę pełną uchodźców w Strefie Gazy. Co najmniej 15 osób zginęło, a około 200 zostało rannych.

gazza
To tylko dwie z nieskończonej ilości tragedii rozgrywających się w Palestynie. Od dwóch tygodni w Strefie Gazy trwają bombardowania prowadzone przez Izrael. Od kilku dni trwa też lądowy atak na tą niewielką, bardzo gęsto zaludnioną enklawę palestyńską. Liczby zabitych ofiar wzrastają z godziny na godzinę- ponad połowę stanowią dzieci. Prowadzone przez Izrael operacje wojskowe w Gazie to kolejna masowa zbrodnia, której spokojnie i bezradnie przygląda się opinia międzynarodowa. Tym samym budując przyzwolenie społeczne na dalsze akty ludobójstwa oraz trwający od lat system opresji utożsamiany z apartheidem.

Nie jest to jednak dla Palestyńczyków sytuacja wyjątkowa: od 1948 roku, od pierwszych chwil powstania państwa Izrael, każdego dnia, doświadczają oni rzeczywistości syjonizmu. Dzięki polityce segregacji rasowej mieszkańcy Palestyny są pozbawiani praw do domu, do pracy, do nauki. Dzień po dniu Palestyńczycy odczuwają efekty wyniszczającej polityki prowadzonej przez Izrael. Bombardowania i ataki wojska są tylko wierzchołkiem całego systemu, który stworzył z nich ludzi drugiej kategorii: oddzieleni 440 kilometrowym murem, nękani przez patrole wojskowe, blokady, checkpointy, zamknięte drogi, szkoły, wyburzone domy…Represjom poddawani są na co dzień zarówno Palestyńczycy jak i Izraelczycy sprzeciwiający się nacjonalistycznej i krwawej polityce Izraela.

Na całym świecie odbywają się demonstracje antywojenne, w samym Izraelu dochodzi do masowych wystąpień, w których Izraelczycy sprzeciwiają się działaniu swojego rządu i potępiają ludobójstwo.

Poniżej zdjęcia z demonstracji antywojennej w Jaffie:
jaffa demo
noantisem

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s